Autor:

Tomáš Mutinský

Slovinsko dvakrát vyhrálo, Slováci porazili Nizozemce

Elivs Bratanovič a Lukáš Pauschek úspěšně reprezentovali své země.<br />

Přes reprezentační přestávku si odjeli plnit své povinnosti dva hráči Bohemians. Oba dva měli před sebou dva kvalifikační duely na Mistrovství Evropy do 21 let konané v příštím roce v České republice.

Elvis Bratanovič měl na programu se Slovinskem zápas s Andorrou, který vyhráli 5:0 a útočník Bohemians se zapsal mezi střelce. Druhé utkání v Estonsku svěřenci trenéra Kavčiče také zvládli a vyhráli vysoko 7:1. Bratanovič do tohoto utkání nenaskočil. Ani tyto výsledky ovšem nezajistili slovinským reprezentům postup do baráže.

Slovenský výběr do 21 let nejdříve remizoval se Skotskem 1:1, poté překvapivě porazil venku Nizozemsko 1:0 a zajistil si tak účast v baráži o Mistrovství Evropy. Lukáš Pauschek naskočil do obou těchto zápasů v základní sestavě a odehrál kompletních 180 minut. Slovensko svoji skupinu vyhrálo se ziskem 17 bodů a o bod předskočilo právě Nizozemsko. Nyní budou tedy svěřenci trenéra Galáda čekat na rozlosování baráže, ze které postoupí na ME pouze vítěz každé dvojice.