V neděli odpoledne se v Ďolíčku odehraje další ligová bitva. Bohemka se utká s Hradcem Králové v přímém souboji o posun tabulkou vpřed.
První polovina porce zápasů v základní části se hrne ke svému konci. Úvodní listopadový víkend přinese už čtrnácté, tedy předposlední kolo podzimu. Bohemians v něm čeká souboj s Hradcem Králové, aktuálním sousedem v tabulce nejvyšší soutěže. Před reprezentační přestávkou čeká Zelenobílé ještě jeden anglický týden. Ten začne právě domácím zápasem s Východočechy. Oba celky uzavřely vzájemným dvojzápasem uplynulý ročník ve finále Play off o umístění finále Chance Ligy, kdy se radoval právě Hradec.
FC HRADEC KRÁLOVÉ
Na východě Čech se udál v létě velký transfer v podobě příchodu Vladimíra Daridy. Start do sezony nebyl v podání Hradce nejlepší, když se premiérové výhry dočkal až v závěru srpna. Nejtěsnějším rozdílem 1:0 zvítězil nad Olomoucí. Přitom do ligy vstoupili Východočeši remízou 2:2 v Edenu, následovaly ale prohry 1:2 s Karvinou, 0:2 v Jablonci a 2:3 v Mladé Boleslavi. Smírem skončilo ožehavé Východočeské derby s Pardubicemi. Cenného skalpu se dočkali Horejšovi svěřenci v bitvě se Spartou, kterou porazili 2:1.
Ofenziva Hradce patří s osmnácti brankami do TOP6 v celé lize. K tomuto postavení si Votroci pomohli i přestřelkou v Plzni. Na západě Čech se v bláznivém závěru klání zrodila remíza 3:3, jež tak napravila domácí ztrátu s Libercem, který si po last minute trefě odvezl z Lízátek všechny tři body. Po gólově nabitých zápasech přišlo zlepšení v defenzivě. Hradec vybojoval čisté konto i tři body v Ostravě, před týdnem pak duel s Teplicemi skončil bezbrankovou remízou.
Odchody:
Štěpán Harazim – přestup do Artis Brno
Petr Juliš – přestup do FC Slovan Liberec
Jakub Klíma – přestup do FC Zbrojovka Brno
Matěj Náprstek – přestup do FK Teplice
Petr Pudhorocký – hostování v MFK Skalica (SVK)
Ondřej Šašinka – přestup do MFK Ružomberok (SVK)
Příchody:
Mick van Buren – přestup z KS Cracovia (POL)
Juraj Chvátal – přestup z SK Sigma Olomouc
Vladimír Darida – volný hráč
Jakub Elbel – hostování z SK Sigma Olomouc
Jakub Hodek – přestup z FK Dukla Praha
Lucas Kubr – přestup z FC Zbrojovka Brno
David Ludvíček – přestup z FK Dukla Praha
Tom Slončík – hostování z FC Viktoria Plzeň
Alexandr Sojka – přestup z FC Viktoria Plzeň
Jakub Uhrinčať – přestup z AC Sparta Praha
BOHEMIANS PRAHA 1905
Klokani po porážce na Letné zůstali na desátém místě tabulky s šestnácti body. Na svého nedělního soupeře ztrácí jeden bod. Trenérský štáb bude moci počítat také s trojicí hráčů, kterou postrádal na Letné. Po karetním trestu se vrací útočník Ramírez, k dispozici budou také Kukučka s Okekem, které proti Spartě nepustila do hry dohoda klubů o zákazu startu ve vzájemném klání.
OHLASY Z OBOU TÝMŮ
Stanislav Hejkal: „Hradec v létě posílil. Výsledky nejsou z mého pohledu neočekávané. Od svého postupu do ligy hrál Hradec dva roky v azylu v Mladé Boleslavi, teď je dva roky na domácím stadionu. Neprošel si však nějakou krizí. Myslel jsem si, že jednou musí přijít. Ani letos nebyla nijak velká, protože remizoval na Slavii, ale prohrál doma s Karvinou, což bylo nečekané. Panovala určitá nespokojenost, neboť příchody byly opravdu zvučné, do týmu přišel Darida. Dokázal se z té situace vymanit, má skoro stejně bodů jako my. Postavení Hradce odpovídá skladbě jeho kádru."
Stanislav Hejkal: „Mají dobrou organizaci hry. Drží se stanovených principů a základů, hrají na dva střední záložníky a tři útočníky, kteří spadají do meziprostorů. Absence Petráška neukázala velkou zranitelnost, ba naopak spíš fakt, že v některých zápasech je pro ně vhodnější nastoupit bez něj, a to z pohledu rychlosti a rozehrávky odzadu. Jindy zase může takový hráč pomoci při standardních situacích. Proti Baníku byl vykartovaný, ale v tomto zápase, stejně jako proti Teplicím, ho velmi dobře dokázal zastoupit Elbel, který do týmu přišel z Olomouce."
Stanislav Hejkal: „Zápasy v lize jsou vyrovnané se všemi týmy. Dnes už není soupeř, kde bychom mohli před zápasem hovořit o jasné výhře, či porážce. S Hradcem je to vždy vyrovnané z důvodů, že jsou dobře organizovaní, špatně se do nich dostává a mají velmi dobré standardní situace. Příkladem toho je naše vzájemné utkání z minulé sezony, kdy jsme jim doma podlehli 0:3. Dostali jsme tehdy v úvodu góly právě ze standardek. Hradec má také dobrého brankáře. Ten se prezentuje vysokým postavením, nebojí se vybíhat na centry. Právě ve vybíhání patří k nejlepším gólmanům v lize."
Adrián Rolko: „Bohemka teď odehrála výborné utkání na Spartě. Je to tým, který hodně těží z domácího prostředí. Zápasy s ní bývají mnohdy vyrovnané, je to vždy o fyzických soubojích. Ani nás tam nebude čekat nic jiného, musíme se s tím tedy vyrovnat. Jinak se ale chceme prezentovat naší hrou. To, co jsme teď ztratili doma, si chceme z Prahy přivézt zpátky.“
Adam Vlkanova: „V Ďolíčku jsou ta utkání vždycky specifická. Musím ale říct, že se mi tam hraje docela dobře, takže tam jezdím rád. Často se mi na tom místě daří, takže se na zápas těším a věřím, že ho zvládneme, ačkoliv víme, že to nebude lehké. Bohemka je nepříjemný soupeř, zvlášť v domácím prostředí, ale v lize už není žádný protivník snadný.“
Adam Vlkanova: „Bohemka má nebezpečné útočníky. Júsuf je silný ve vzduchu, udrží hodně míčů a dokáže akci zakončit. Drchal je zase pohyblivý, jeho předností je rychlost, takže se dá říct, že to mají dobře namíchané, musíme si je pohlídat. Sami tam ale určitě jedeme pro tři body, které chceme získat z každého utkání."


