Úvodní foto

12.07.2023

Ostatní

Brankář Reichl přestupuje do Ďolíčku

Transfer gólmana z Hradce Králové byl dotažen.

Na konci června se ke klokanům připojil nový brankář Michal Reichl, který druhý den s týmem odcestoval na zahraniční soustředění do Slovinska. Od mateřského FC Hradec Králové měl povolení s Bohemians trénovat. Jednání nyní dospěla ke svému konci a skončila přestupem do Ďolíčku.

Třicetiletého gólmana tak čeká sedmá sezona v první lize, ve které navlékne třetí dres. Dosavadních 45 startů nasbíral v Olomouci (24) a v Hradci Králové (21). Největší porci utkání v jedné sezoně (21) stihl právě vloni v dresu Votroků z východních Čech. "Je to brankář, který umí chytat pod tlakem. S Olomoucí i s Hradcem postupoval do první ligy, což také není nic jednoduchého," vzkazuje na adresu gólmana hlavní trenér Jaroslav Veselý.

Na adresu svého nového 189 cm vysokého svěřence se vyjádřil také trenér klokaních brankářů Miroslav Miller: "O Michalovi jsme se bavili už delší dobu. Působí spolehlivě a jistě, což potvrdil i na soustředění. Svým klidem by měl ovlivnit i hru obránců a dodat nejen zadním řadám klid."

Během slovinského kempu si připsal Reichl svou premiéru v dresu Klokanů, když v posledním utkání vychytal čisté konto proti Partizanu Bělehrad, který Bohemka porazila po gólech Puškáče a Matouška 2:0. Moc složitých situací ovšem v utkání řešit nemusel, ostrá prověrka ho tedy v Bohemians teprve čeká. U Botiče podepsal víceletou smlouvu.

Vítej v Bohemce, Michale. Ať se Ti daří!

#BOHEMKADOTOHO