Člen Síně slávy Bohemians zesnul ve věku 81 let.
Do Ďolíčku dorazila smutná zpráva. Dne 17. září nás navždy opustil Vladimír Kos, skvělý útočník, člen klubové síně slávy s číslem 41. Kos byl i v kádru československé reprezentace na mistrovství světa v roce 1962 v Chile, odkud si přivezl stříbrné medaile. Klub Bohemians Praha 1905 vyjadřuje upřímnou soustrast jeho pozůstalým.Kos přišel do Bohemky v pouhých 18 letech před jarní částí sezóny 1955 z nuselského Slavoje. Bohemka tehdy hrála pod názvem Spartak Praha Stalingrad II. ligu a Kos se hned v prvním soutěžním utkání proti pardubickému Semtínu zapsal jako střelec. Nakonec si v první své sezóně v Bohemce připsal na konto 16 vstřelených branek a v pouhých 19 letech se tak zrodil nový miláček vršovických fanoušků. V následující sezóně musel mladý útočník rukovat na vojnu, a o svou hvězdu tak Klokani dočasně přišli. Obrany soupeřů drtil od podzimu 1956 v dresu vojenského klubu Tankista, který se později přestěhoval i s Kosem do Pardubic, a k Botiči se vrátil až na jaře 1958, aby ještě stihl přispět pěti brankami k vítězství Bohemians ve druhé lize a postupu zpět mezi ligovou elitu.
Vladimír Kos byl jednou z hlavních postav mužstva Spartak Praha Stalingrad z přelomu 50. a 60. let. Kreativní a technicky vybavený útočník dokázal přilákat fanoušky zpět do ochozů vršovického Ďolíčku, když se po bídných letech opět přehouply návštěvy přes deset tisíc diváků. Většina z nich se těšila právě na skvělé kousky Kose, který se s postupem času objevoval stále častěji i jako strůjce hry záložní řady a branky pro své spoluhráče spíše připravoval.
Ač stále v pětadvaceti letech nejmladší člen základní sestavy, stal se postupně Vladimír Kos dirigentem vršovických a v roce 1962 dotáhl Klokany již pod novým názvem ČKD Praha k nejlepšímu ligovému umístění této éry, ke čtvrtému místu. Kos působil v Ďolíčku až do podzimní části sezóny 1963, kdy si dlouhodobě nejlepšího hráče zelenobílých vyhlédla konkurenční Sparta. S jeho odchodem v Ďolíčku dobré časy na nějakou dobu zase skončily, Kos však hned v první sezóně v dresu Sparty přispěl velkou měrou k zisku mistrovského titulu, k němuž později přidal ještě druhý.
Přestože byl v době svého působení v Bohemce jednou z největších hvězd ligové soutěže, říkalo se o něm, že je král smolařů. Proč? Protože jeho post v národním mužstvu okupovali Josef Masopust se Svatoplukem Pluskalem, a Vladimír Kos, i když byl i členem kádru vicemistrů světa, do reprezentačního soutěžního utkání nikdy nenastoupil. V dresu Bohemians však rozdal fanouškům zelenobílých spoustu radosti svými fotbalovými finesami, pozvedl po dobu svého působení hru Bohemky o několik stupňů výše a dokázal dát celkem 47 branek v mistrovských utkáních našeho klubu. Věnujme tedy v tento den tichou vzpomínku jedné z našich nejvýraznějších klubových legend.