Úvodní foto

03.03.2002

Ostatní

Autor:

Jiří Malý, Libor Koubek

Fanoušci zaslouží omluvu, míní Čontofalský

Se sklopenými hlavami, bez tradičních úsměvů, vycházeli z útrob drnovického stadionu fotbalisté Bohemians. Utrpěli teprve třetí porážku sezóny. Prohry k fotbalu patří, mrzel spíš způsob, jak k ní došlo. "Podali jsme otřesný výkon, daleko nejhorší v této sezóně. Nic jiného jsme si za náš výkon nezasloužili," přiznal upřímně brankář <b><font color="yellow">Kamil Čontofalský</font></b>...

“Připadalo mi, jako bychom na hřišti ještě spali. Hrálo se pro nás v nezvyklém ranním čase, ale na to se absolutně nedá vymlouvat. V útočné fázi jsme byli naprosto bezzubí,” hledal Francúz příčiny porážky.

Bohemka nastoupila bez tradičních stoperů Horáka s Janáčkem. Prvně jmenovaný odešel do Sparty, druhý stál pro čtyři žluté karty. “Hlavně absence Libora Janáčka byla velmi znát. On totiž dokáže tým vyhecovat a především zezadu pořádně dirigovat. Nikdy si zbytečně nekomplikuje situaci, hraje účelně a jednoduše. Bez něho je výkon Bohemky poloviční,” litoval. “Nechci tím ale říci, že Dvořák na jeho místě hrál špatně.”

Při první brance zazmatkovala obrana, střílejícího Pergla neuhlídal kapitán Petrouš. “Míč mu nejdřív spadl na ruku a pak ještě prošel pod nohou, já ho viděl až na poslední chvíli. Při Tumově hlavičce v poslední minutě jsem se k míči nedostal přes jednoho z domácích útočníků,” popisoval inkasované góly.

Prohra Kamilovi mrzela především kvůli fanouškům. “Spousta z nich sem vážila dalekou cestu a my je takhle zklameme. Zaslouží od nás velkou omluvu,” vzkázal jim.

Zdá se, že Bohemka má v současné formě do herní pohody z podzimu hodně daleko. “Odešli klíčoví hráči, které není možné ihned nahradit. Na herním projevu se to zákonitě muselo projevit. Je mi to hrozně líto, přitom sezóna byla velice dobře rozjetá. Navíc jsme posílili našeho konkurenta, což považuji za nesmysl. Ale finanční situace klubu jiné řešení zřejmě nenabídla,” pokrčil rameny a dodal: “Nemohu pochopit, že pražský klub, který se navíc pohybuje na špici tabulky, nemůže sehnat generálního sponzora. Hráči by pak nemuseli odcházet, vybojoval by se evropský pohár a byla by šance na zisk dalších financí,” připomenul logickou teorii.

Za dané situace je boj o titul zřejmě utopií. “Musíme si přestat stavět vzdušné zámky. Naše zázemí na to prostě momentálně nestačí. Šance na titul prakticky zmizela odchodem klíčových obránců. Cítím to trochu jako podraz vůči fanouškům, ti by si zasloužili víc. Musíme zabojovat alespoň o třetí místo a start v poháru UEFA. Bude to ale hodně těžké,” poznamenal právě ve chvíli, kdy se dozvěděl výsledek ze Žižkova.