<b>Branky:</b> 63. Baláž.<br /> <b>Rozhodčí:</b> Vidlák - Holub, Mika.<br /> <b>ŽK:</b> Rilke, Grlič, Skála, Verbíř - Bednář.<br /> <b>Diváků:</b> 2722.<br /> <b>Teplice:</b> Vlasák - Lengyel (46. M. Rada), Grlič, Gabriel, Gross - Doležal, Holomek, Skála, Voříšek (56. Kolomazník) - Rilke (71. Verbíř), Rezek.<br /> <b>Bohemians:</b> Holec - Janáček, Obermajer, Kozel, Lesák - Baláž, Obajdin (87. Třasák), Dvořák (82. Szabo), Melecký - Bednář (79. Strnad), Polodna.<br / >
Reportáž:
Jen necelé tři tisícovky diváků se přišly podívat na rozlučku domácích s teplickými Stínadly. Poslední zápas Strakových svěřenců sledoval na hlavní tribuně i kapitán hokejové reprezentace Robert Reichel a v první půli, spolu s padesátkou fanoušků hostí, mnoho ligového fotbalu neviděl. Trenér Dušan Uhrin mladší poslal do boje ofenzivní sestavu - útočnou dvojici Polodna - Bednář doplňoval ze zálohy Obajdin. A nutno podotknout, že kmenový hráč pražské Sparty podal svůj nejlepší jarní výkon.
Dějiny prvního poločasu byly sepsány během chvilky. Ve 3.minutě Baláž hlavičkoval jen do teplické hradby a o chvíli později nenamířil Skála mezi Holcovy tyče.
Pak už přišly jen dva penaltové zákroky, které sudí Vidlák nechal bez povšimnutí. Ve 14. minutě se Obajdin středem hřiště vrhnul mezi teplické stopery a Gross ho zastavil jasným faulem. Nepískalo se. Na konci poločasu podobnou věc předvedl na druhé straně Rezek, Janáčkův skluz přišel pozdě a trefil už jen nohy teplického útočníka, ovšem Vidlákův hvizd nepřišel vůbec. O půli to bylo na góly 0:0, na penaltové zákroky 1:1.
Vyrovnaný zápas zlomila 63. minuta. Obajdin na půlicí čáře sebral míč, rozběhl se a jeho kolmici za obranu chtěl zpracovat Polodna. Útočník Bohemians se po zákroku Gabriela sklátil, ale v pádu ještě stačil posunout na volného Baláže. Ten naznačil střelu, střídajícího Miroslav Rada odjel skluzem na výlet k rohovému praporku a "Bali" zkušeně zakončil - 0:1. Proti teplickému týmu, který v téměř totožném složení nastoupil i ve středu za třetiligový B-tým, se klokani prosazovali velmi často. Dokonce i krajní obránce Janáček se rozpomněl na fotbalovou modernu, po křídle zaútočil a zakončil jen těsně vedle.
V 76. minutě málem Holec nešťastně přišel o čisté konto. Kolomazníkův nenápadný centr přes branku nenašel sice žádného adresáta, ale na hlíně v brankovišti změnil směr a Holec jen reflexivně vyrážel. V závěru se na hřiště dostala i trojice Szabó, Třasák, Strnad a společně s dalšími borci v klidu pohlídala jednobrankovou výhru. Přestože kvůli karetnímu trestu chyběla záložní trojice Kisel, Rajnoch, Zoubek, na hře dozadu se to neprojevilo, v ofenzívě skvěle působil Baláž. Klokani vůbec poprvé v české lize v Teplicích bodovali, přesto po oznámení remízy Blšan ve Starém Městě odcházeli se svěšenými hlavami.
Tisková konference:
František Straka: Prohru beru na sebe, již před zápasem jsem říkal, že naše priorita je jasná - úterní finále Českomoravského poháru. Dnes jsem postavil jedenáctku, která spolu dosud nehrála. Máme však kádr široký a myslím, že šanci by měli dostat všichni. Prohra mě mrzí. Především mě mrzí vůči divákům, ale opět opakuji: pohár je jasně přednější.
Dušan Uhrin: V první řadě to bylo pro nás těžké střetnutí. Vyhráli jsme dosud jen v Blšanech a zde nastoupili bez tří hráčů ze základní sestavy. Ti, co byli na hřišti, podali dobrý výkon. Když jsme vedli, tak jsme se zaměřili na udržení vítězství, což jediné nás nechávalo ve hře o záchranu.