Úvodní foto

03.08.2003

Report

Autor:

Libor Koubek, siano

FC Bohemians Praha - HFK Olomouc 3:1 (3:1), hráno 3.8.2003

<b>Branky:</b> 24. Kamenský, 32. Baláž, 38. Rajnoch - 4. Henkl z penalty.<br /> <b>Rozhodčí:</b> Bouše - Zlámal, Damková.<br /> <b>ŽK:</b> Třasák, Rajnoch, Bednář - Laštuvka, Kaščák.<br /> <b>ČK:</b> 69. Laštuvka.<br /> <b>Diváků:</b> 752.<br /> <b>Bohemians:</b> Raba - Lesák, Obermajer, Janáček, Třasák - Baláž, Melecký, Rajnoch (90. Dozorec), Szabo (62. Čapek) - Bednář (66. Střihavka), Kamenský.<br /> <b>HFK Olomouc:</b> Kykal - Laštuvka, Řehák, R. Kaščák, Nohavica (71. Štěpanovský) - Šnajdr, Kořínek (78. M. Kaščák), Henkl, Lošťák - Janeček (65. Machač), Spáčil.<br / >

Reportáž:

Druhý  "domácí" zápas odehrála Bohemka v letošním ročníku 2.ligy. Vzhledem k "přestavbě" stadionu ještě nemohla nastoupit k zápasu s HFK Olomouc v Ďolíčku, ale oproti zajížďce do Teplic, bylo sehrání zápasu na Strahově vítaným pokrokem.

Úvod utkání zastihl pana rozhodčího Boušeho v přísné náladě a v prvních dvou minutách byly proti Bohemce odpískány dva trestné kopy a v minutě čtvrté i kop pokutový, po zákroku Třasáka, který byl navíc ohodnocen žlutou kartou. O správnosti penalty by se dalo jistě diskutovat, nicméně faktem je, že se k její exekuci postavil Henkl a bez problémů proměnil. Nečekaný úvod zápasu  domácí zaskočil a ti se pak po následujících dvacet minut nedostali, až na dva pokusy směřující nad branku HFK, ke kloudnější akci. Naopak radovat se mohli hosté, když v 16. minutě střílel z dobré pozice nad branku Bohemky Spáčil.

Zlom v utkání nastal ve 24.minutě, kdy po dlouhém nákopu Janáčka přistrčil Szabo v pokutovém území míč Kamenskému a ten překonal s pomocí teče jednoho z beků Olomouce brankáře Kykala. Po vyrovnání Bohemka převzala iniciativu a vytvořila si značnou územní převahu. Vzrušení přinesla 29. minuta, kdy byl na polovině hostí sražen Szabo a píšťalka rozhodčího zůstala němá. Neodpískaný faul rozhořčil trenéra Dobiaše a po jeho následných výtkách směrem k sudímu byl temperamentní kouč vykázán na tribunu. O tři minuty později již rozhodčí faul na hráče Bohemky nepřehlédl a po standardní situaci dostal domácí do očekávaného vedení nekompromisní ranou pod břevno výborně hrající Baláž. Převaha Bohemians pokračovala a byla korunována ve 38. minutě gólem Rajnocha po rohovém kopu. Dvoubrankové vedení pak ještě mohl zvýšit Baláž, který ve 45.minutě z velmi dobré šance minul branku.

V úvodu druhého poločasu se hosté na chvilku osmělili a vytvořili si i dvě dobré příležitosti, v 52.minutě nastřelili břevno domácí branky a v 54.minutě se musel gólman Raba blýsknout výborným zákrokem po nebezpečné střele soupeře. Poté se však utkání dohrávalo v poklidu, který narušilo snad jen vyloučení Laštuvky v 68. minutě po zákroku na Baláže. Laštuvka dostal druhou žlutou kartu.

Slunečná neděla tedy byla nakonec ozdobena zaslouženým vítězstvím zelenobílých, na které Bohemce stačila prakticky pouhá čtvrthodina mezi 24. a 39. minutou zápasu.

10:15 | B Tým

logo

Bohemians Praha 1905 B

logo

FC Táborsko akademie

15:00 | A Tým

logo

FC Slovan Liberec

logo

Bohemians Praha 1905