Úvodní foto

19.02.2004

Ostatní

Autor:

Libor Koubek

Šestadvacáté kolo Premier League

Minulý víkend se rozjela i jarní část Tipovačky 1. Gambrinus ligy, druhá liga startuje za dva týdny. Premier league přestávku nezná, a tak je na programu již 26. kolo. Tipovat můžete dle rad <strong>Tomáše Radotínského</strong> z Galaxie Sport. Utkání mezi Liverpoolem a Portsmouthem bylo odloženo a kolo bude vyhlášeno bez něj.<br/><br/> <strong>Sobota 21. února</strong><br/> <strong>Chelsea - Arsenal:</strong> na tenhle zápas už se těším hodně dlouho. Ukáže totiž, na čem vlastně jsme. Buď Chelsea zvítězí a připraví Arsenal o neporazitelnost trvající 27 zápasů, nebo neuspěje a tím nejspíš definitivně ztratí vidinu titulu. Řekl bych, že kompromis tentokrát prostě není možný. <strong>Tip:</strong> 1.<br /> <strong>Galaxie Sport vysílá přímý přenos od 13:25.</strong>

Manchester United – Leeds United: mám nutkání vsadit překvapení, ale přece jen... Obhájce trofeje většinou neprohrává doma dvakrát za sebou. Navíc Leeds venku nezvítězil už tři měsíce. Ale zázraky se občas dějí. Přesto si troufám tvrdit, že papírové prognózy budou v tomto případě platit i v praxi. Tip: 1.

Bolton Wanderers – Manchester City: hosté už čtrnáctkrát po sobě nevyhráli, ta série jednou musí skončit. Jenže Bolton zase pětkrát v řadě nepoznal přemožitele, takže rozhodně není snadným soustem. A tak je dost pravděpodobná remíza, pro City v poslední době dosti oblíbený výsledek. Tip: 0.

Charlton Athletic – Blackburn Rovers: domácí mají na kontě tři prohry za sebou, v týmu asi nevládne příznivá atmosféra. Odchod Parkera do Chelsea rozpoutal hotovou hysterii. Blackburn naopak v zimě posiloval a nové akvizice se zatím vyplácejí. Jenže tenhle tým je prostě nevyzpytatelný.Tip: 2.

Newcastle United – Middlesbrough: toto kolo je bohaté na derby, hraje se rovněž na severovýchodě. Newcastle je doma k nezastavení a kdyby vyhrával i venku, jistě by bojoval o titul. Takhle se musí spokojit s bitvou o 4. místo. Middlesbrough sice senzačně vyhrál na Old Trafford, ale to se neopakuje každý den. Tip: 1.

Southampton - Everton: oba soupeře dělí jen tři příčky v tabulce a pouhých šest bodů, takže čekám vyrovnaný boj. Everton letos zatím nevybočil z průměru. Nedaří se mu v útoku a navíc v posledních dvou startech inkasoval sedm gólů. Domácí však zase v minulých dvou kolech neskórovali. Tip: 0.

Wolverhampton Wanderers – Fulham: Fulhamu se daří především v domácím prostředí, venku nevyhrál od konce října. Paradoxně to byl triumf na půdě Manchesteru United, od té doby jako když utne. Také domácí dokázali obhájce titulu porazit, ale do tohoto utkání jdou v roli posledního týmu tabulky. Tip: 0.

Neděle 22. února

Aston Villa – Birmingham City:
v Birminghamu se slavné derby hraje už posté. Větší šance přisuzuji domácí Aston Ville, která třikrát v řadě zvítězila a nasázela devět branek. Koncovka je právě velkým problémem hostujícího celku, City patří mezi nejhůře střílející týmy v soutěži. Tip: 1.
Galaxie Sport vysílá přímý přenos od 12:55.

Tottenham Hotspur – Leicester City:
když už byla řeč o produktivitě útoku, v současné době je na tom skvěle také Tottenham. Dvě kola a v nich osm gólů, to je vizitka londýnského klubu. Leicester má zase děravou obranu, takže rozhodně nepřicestuje v pozici favorita. Tři body by měly zůstat doma. Tip: 1.