Úvodní foto

06.06.2004

Report

Autor:

Martin Hudec

Hradec Králové - FC Bohemians Praha 0:1 (0:0), hráno 5.6.2004

<b>Branky:</b> 86. Huňa.<br /> <b>Rozhodčí:</b> Helebrant - Ondo, Pinkas.<br /> <b>ŽK:</b> Vaniš - Lesák.<br /> <b>Diváků:</b> 735.<br /> <b>Hradec Králové:</b> Podhajský - Kaplan, Lukáš, Zemánek (35. Pokorný), Kalousek - Jirsák (87. Poděbradský), Vaniš, Rolko, Šmarda - Jůn, Kraus (50. Blažej).<br /> <b>Bohemians:</b> Václavík - Obermajer, Švejdík, Janáček (85. Střihavka), Třasák - Baláž, Lesák, Szabó, Táborský (90. K.Novotný) - Koukal (57. Huňa), Bednář.<br / >

Poslední zápas v této druholigové sezóně čekal fotbalisty Bohemians v Hradci Králové. Klokani před tímto utkáním osmnáctkrát v řadě neprohráli a pokud chtěli udržet třetí místo museli zvítězit. Tuto nutnost jen podtrhlo vítězství 4:0 Kladna v Mladé Boleslavi. Trenér Dušan Uhrin poslal do boje stejnou sestavu jako v minulém kole, tedy s Lesákem na postu defenzivního záložníka. V základní sestavě Hradce Králové se objevil i Roman Jůn, bývalý fotbalista zelenobílých.

Na rozlehlý stadión dorazilo osm stovek diváků, z toho čtvrtina byla v sektoru fanoušků hostí. První poločas se odehrával za převahy Bohemians, ale aktivita Uhrinových hochů končila na velkém vápně. V 11. minutě se v jedné z mála příležitostí objevil Baláž. Táborský zleva nasměroval přetažený centr a Baláž z malého vápna hlavou minul branku. U další velké příležitosti byli znovu dva stejní fotbalisté. Baláž přehodil hradeckou obranu, Táborský byl sám před brankářem, ale při přebírání míče si ho ukopl a Podhajský včasným vyběhnutím zachránil situaci. Kromě střel zpoza vápna z kopaček Szaba a Baláže, přišel v poslední minutě ještě centr Táborského, který málem zapadl do růžku Podhajského branky. Z prvního poločasu to bylo vše.

Domácí měli v prvním poločase několik standardních situací, ale Václavík nemusel ani jednou vážněji zasahovat. Po přestávce se jedinou střelou prezentoval Roman Jůn. Jeho pokus levačkou jen těsně minul horní růžek Václavíkovy branky. Hradec Králové nepůsobil nebezpečně, naopak Bohemka svůj tlak stupňovala. 66. minuta - přímý kop z pravé strany dolétl na hlavu Bednáře, jehož oblouček skončil jen na tyčce branky domácích. Dosavadní největší šance Klokany ještě více nastartovala. V 85. minutě vystřelil Baláž, jeho střelu tečovali domácí a Podhajský ji vyrazil na rohový kop. Trenér Uhrin se dožaduje střídání. Ze hřiště odchází Janáček, kapitánskou pásku předává Václavíkovi a do vápna vbíhá čertvý útočník Střihavka. Třasák zahrává roh, na přední tyči se míč odráží od Obermajera k Balážovi, ten posílá balón na malé vápno Huňovi a střídající útočník z otočky střílí rozhodující gól.

Rozhodčí Helebrant nastavil čtyři minuty a byly to dlouhé čtyři minuty. Bohemka se stáhla na vápno, na stopera se přemístil Lesák, do obrany šel též Baláž. Velký závar a tři střely z prostoru vápna zelenobílí obránci zblokovali. Klokani se mohli radovat z vítězství 1:0 a prodloužení série neporazitelnosti na devatenáct zápasů. Bohemians si tak pojistili třetí místo v tabulce.

Hlasy po utkání:

ZBYNĚK DUJSÍK: "Hosté měli větší vůli po vítězství a více bojovali. Věděli jsme o síle Bohemky ve středu hřiště, chtěli jsme to zahustit, ale od 70. minuty moji svěřenci odešli fyzicky. Poté už jsme byli u všeho pozdě, což se projevilo i při rozhodující standardní situaci."

DUŠAN UHRIN mladší: "Vítězství jsme si zasloužili. Prvních dvacet minut jsme se nemohli prosadit přes obranu domácích. Když jsme věděli, že Kladno vede, hnali jsme tým do útoku. Huňa byl na svém místě a rozhodl. Teď chceme do první ligy."

18:00 | B Tým

logo

FC Písek

logo

Bohemians Praha 1905 B