Úvodní foto

17.04.2007

Ostatní

Autor:

Martin Hudec

Bohemka otevřela otázku sektorů k stání

Na úterním zasedání Ligového shromáždění mužstev 1. a 2. ligy se hodně hovořilo i o Bohemians 1905. Zástupce Bohemians Emil Kristek otevřel otázku možných sektorů k stání při zápasech nejvyšší soutěže. "Mohlo by se jednat o sektory fanoušků domácích a hostí, ostatní místa by samozřejmě zůstala k sezení. I ve vyspělé Evropě je běžné, že na domácí soutěže jsou takové sektory k dispozici, protože to více vyhovuje fanouškům v kotli," vysvětlil argument Bohemians Emil Kristek. Podobným tónem se již dříve vyslovili i zástupci Policie ČR. "V některých případech je opravdu bezpečnější, aby v sektorech vlajkonošů byla místa k stání," zní zkušenost policie. 

Na Ligovém shromáždění se o tomto problému vedla čilá diskuse, na příští zasedání, které se bude konat v květnu, bude připraven podrobný materiál na toto téma. V současné době musí být místa na všech stadionech klubů první ligy k sezení, ve druhé lize je předepsáno 500 míst k sezení. "Náš návrh se týká zejména první ligy, jelikož si myslíme, že je to dobré pro fanoušky. Komfort ostatních návštěvníků stadionu nebude ohrožen," dodal Kristek. Jeho návrh se setkal s pozitivním přijetím u většiny klubů, část zástupců reagovala negativně. Jejich hlavním argumentem bylo to, že již investovali do sedaček a že to tím pádem byla zbytečná investice. "Sedačky se dají jednoduše odmontovat a na poháry se tam stejně musí vrátit. Navíc by to bylo možné, ale ne povinné. Kdo by chtěl, mohl by tak upravit sektor vlajkonošů, kdo by nechtěl, sektor by zůstal se sedačkami," objasnil Kristek.

Zkušenosti například s Bundesligy hovoří zajímavě - v německé lize též zavedli všechna místa k sezení a po roce umožnili klubů mít sektory vlajkonošů k stání. "Někdy může ukopnutá sedačka působit jako zbraň," dodává policie. Pozitivní zkušenost již prodělali fanoušci Bohemians při utkání Viktoria Žižkov - Bohemians. V sektoru pro hosty byly odmontovány sedačky a byla tím rozšířena kapacita sektoru a nakonec i zvýšena bezpečnost. O dalším postupu v této věci bude diskutováno v květnu.