12.05.2024

Report

Klokani s Jabloncem doma remizovali

Hufův gól v závěru rozhodl o dělbě bodů.

Základní sestava proti Jablonci se oproti té z Českých Budějovic zásadně lišila. V zadních řadách vypadli Kadlec, Vondra a z těch ofenzivních vykartovaní Kovařík s Matouškem. V obranné trojici se po měsíční odmlce ukázal Petrák, po jeho levici poté Hybš. Post pravého halfbeka obsadil Köstl, což znamenalo přesun Dostála na levou stranu. Do útočného tria se k Ristovskimu vrátili Hála po karetním trestu a uzdravený Prekop.

Ještě než se ofenzivní trojzubec dostal do akce, musel se smutkem sledovat rychlou branku Jablonce. Ten se dostal na útočnou polovinu akcí po své levé straně. Tchanturishvili na hranici šestnáctky prostrčil balon Polidarovi. Obvyklý člen zadní řad tentokrát nastoupil v útoku, odcentroval před branku, kam si naběhl Alegue, který z malého vápna střelou o břevno zajistil Severočechům rychlé vedení.

Nemuselo zůstat pouze u jedné branky. V desáté minutě doběhl míč před brankou čárou Kratochvíl. Ligou ostřílený záložník centroval pod sebe a míč přiletěl před Polidara. Příbramský odchovanec pálil z prvního doteku, ale skvělým reflexem ho vychytal Soukup. Pro Polidara se ještě vyskytla šance na dorážku, jíž scházela razance. Brankář Bohemians s chycením balonu neměl výraznější trable.

Do akce se hnali i Klokani. Dlouhé autové vhazování Hály způsobilo před hostující brankou několik soubojů. Uhasit nebezpečí se pokoušel Martinec, avšak hlavou odvrátil míč jen ke Köstlovi. Důrazný zadák nic nevymýšlel a rovnou pálil, jenže mimo tři tyče. Do šance se hnal i nedávný kat Jablonce, záložník Michal Beran. K centru Křapky sice Černák nepustil Dostála, balon však vypadl právě před vzrůstem drobného záložníka. Ten zakončoval z prvního doteku proti Fendrichovi, jenž se nenechal zahanbit a fantasticky šanci zneškodnil. Domácím příznivcům zatrnulo při přímém kopu Jablonce. Ránu Polidara vyrazil Soukup jen před sebe, kam už se dral Kratochvíl, naštěstí přes gólmana Zelenobílých balon do sítě nedostal. První půle skončila lépe pro hosty, kteří vedli o jeden gól.

Po poločasové pauze nejdříve zahrozili hosté. Do pokutového území se prosmýkl Alegue a nabízel míč pod sebe Pleštilovi. Křídelník Severočechů pálil k levé tyči, kde ovšem jeho střelu zablokoval vlastní spoluhráč Polidar. Zanedlouho neproměněná šance mohla hosty mrzet dvojnásobně. Hybšův centr od rohového praporku odhlavičkoval Martinec, ale jen ke Köstlovi, jehož neubránil Pleštil. Obránce Bohemky tudíž mohl pálit jen malý kousek za malým vápnem, nicméně vynikají obranný zákrok vytáhl právě Martinec, který ránu vykopl pryč.

K ohrožení branky využili hosté standardní situaci. Polidar poblíž vlastní lavičky centroval před branku. K zakončení se dostal na přední tyči Kratochvíl, jehož teč usměrnila míč na branku, ale Soukup dobrým zákrokem vyrazil zakončení jabloneckého kapitána na rohový kop. Klokanům ubýval čas, ale šanci si vytvořili. Kadlec si v pokutovém území troufl na kličku, po níž pálil levou nohou. Ránu se pokoušel tečovat patou Necid, avšak pozorně bránící Martinec mu nepovolil ohrozit branku. K míči se ještě jednou dostal zkušený hroťák, jenže i tentokrát to byl právě Martinec, kdo střelu zablokoval.

Bohemka byla přece jen za úsilí odměněna vyrovnávací brankou. Hybš zahrával standardní situaci z poloviny hřiště. Nákop zkušeného leváka si vyhledal Prekop, který hlavou přesunul míč k levé tyči na volného Hufa. Střídající útočník byl na hřišti jen něco málo přes deset minut, neměl ale žádný problém s tím, aby hlavou prostřelil brankáře Fendricha.

Klokani se ještě v pětiminutovém nastavení pokoušeli dokonat obrat, ale na druhou gólovou radost už nedošlo. V Ďolíčku si tak s Jabloncem body rozdělili.

Ohlasy

Jaroslav Veselý

„Utkání začalo pro nás strašidelně. Inkasovali jsme vlastně gól z úplně první situace. Sestava soupeře byla koncipovaná hodně do rychlosti a vzadu hráli s vysokými hráči, aby uhrávali souboje. Úvod definoval další průběh, kdy se Jablonec soustředil na obranu a rychlé přechody do útoku. My museli celý zápas dobývat jejich obranný val. Vyrovnat jsme mohli už v první půli, ba i zápas otočit. Ve finální fázi si počínáme stále stejně a není to dobré. Hra sice nebyla špatná, dokázali jsme se dostat do tlaku. Nikoho ale nezajímá, kolik máte přihrávek. Fanoušci chtějí vidět šance a góly. Šance jsme si dokázali vytvořit, ale gól se podařilo vstřelit pouze jeden. Před rokem bychom po takovém průběhu vyhráli asi 4:1, ale teď je to jinak. Pokud vyrovnáte dvě minuty před koncem, bod berete. Ale cítím, že utkání šlo vyhrát."