04.07.2024

Report

Klokani porazili maďarského vicemistra

Bohemka má za sebou první přípravné utkání na soustředění ve Slovinsku. Každý poločas nabídl dvě branky do sítě soupeře.

Bohemka nastoupila do utkání proti maďarskému vicemistru a účastníkovi nadcházející kvalifikace Evropské ligy UEFA Paksi FC s Reichlem v bráně. Klokany v černozelených dresech přivedl na hřiště kapitán Hůlka a v útoku se představilo nové duo Drchal - Yusuf.

Do první velké šance se po šesti minutách dostal právě Drchal, který se řítil sám na brankáře. Jeho první střelu ještě Szappanos vyrazil, ovšem pouze zpět před Drchala, který už se podruhé nemýlil a poslal Bohemku do vedení. Uběhlo jen pět minut, když se na hranici velkého vápna uvolnil s míčem Yusuf a krásně našel za obranu nabíhajícího Hrubého. Ten pobídku využil a zvýšil náskok Klokanů na 2:0. Do velké šance se později dostali také maďarští hráči figurující v roli domácích. I s dávkou štěstí ale ze závaru Reichl neinkasoval. Ke konci první půle mohl přidat svůj druhý střelecký zápis Drchal, ovšem hlavou namířil míč jen do pravé tyče. Do kabin tak odcházela Bohemka s dvougólovým náskokem.

Kromě Reichla v bráně a Hrubého v záložní řadě nastoupila do druhé půle nová sestava. Kapitánskou pásku navlékl veterán Jindřišek. Začátek druhého dějství vyšel lépe domácím, kteří byli aktivnější a po deseti minutách se dočkali vstřelené branky. Ke střele napřáhl Bálint Szabó a trefil se k levé tyči, kam Reichl dosáhnout nedokázal. Za dvě minuty mohl odpovědět Zeman, před kterým byla odkrytá brána, ovšem křížná přihrávka od Matouška byla příliš prudká a Zeman na ni včas nedosáhl, aby ji usměrnil mezi tři tyče. Na druhé straně Reichl skvěle vychytal Windeckera a uhájil tak Klokanům vedení.

Dvacet minut před koncem přenechal Hrubý své místo na hřišti Ristovskimu, který se záhy prosadil a zapsal své jméno do střelecké listiny. Ještě předtím ovšem mohlo Paksi vyrovnat. Velká šance zůstala nevyužita, a tak se dostal ke slovu severomakedonský reprezentant ve službách Bohemians. Po závaru ve vápně se razantně opřel do míče a propálil vše, co mu stálo v cestě. V té chvíli už byl v bráně soupeře Borsos, který tak svůj čistý štít neudržel. O čtyři minuty později bylo ještě veseleji. Přímý kop Klokanů z pravé strany proletěl až na zadní tyč, odkud se po skrumáži míč vykulil před vápno. Tam byl připravený Zeman, který balon napálil z voleje a k radosti Klokanů ho zastavila až síť za brankářem.

Dvě velké šance Paksi v samém závěru utkání už na výsledku nic nezměnily a Bohemians si z prvního přípravného zápasu odnášejí výhru 4:1. Druhé utkání čeká celek trenéra Veselého v neděli 7. července proti chorvatské Lokomotivě Záhřeb.