31.08.2024

Report

Z jihu Čech vezou Klokani jen bod

Bohemka na půdě Českých Budějovic udržela čisté konto, ovšem v útoku jí scházela efektivita. Duel v parném vedru na Střeleckém ostrově tak skončil bez branek.

Základní sestava Klokanů na hřišti Českých Budějovic doznala několika změn. Uprostřed obranné trojice nastoupil Petrák. Zranění z minulého zápasu nepustilo do hry Dostála, jehož pozici na pravé straně hřiště obsadil Křapka. Na levou stranu se přesunul rychlík Matoušek a ve středu zálohy operovali Hrubý s Jánošem a Ristovskim. Byli to právě středopolaři Klokanů, kdo měl v pokutovém území na svědomí první nebezpečnou akci. Křapka dokázal pod kotlem fanoušků Bohemky prostrčit míč do šestnáctky Hrubému. Zkušený záložník ho cpal ještě pod sebe proti noze Ristovskimu, jenže před ním v poslední chvíli skvěle zasáhl obránce. Za chvilku vyrazili domácí do nebezpečného protiútoku. Podél střídaček ho vedl Adediran. Útočník Jihočechů si poté na hranici pokutového území posunul balon více na střed branky, ale svou ránou přestřelil svatyni Bohemians. Vzápětí se tentýž hráč řítil znovu dopředu. Nyní se rozhodl ještě nahrát volnému Čermákovi. Kapitán Českých Budějovic se šikovně otočil do střelecké pozice, následnou ránu letící k levé tyči fantasticky zneškodnil brankář Bohemky Soukup.

Rychlost zdobí také ofenzivní hráče Pražanů, kteří se jali svou přednost ukázat. Stoper Novák ve snaze odkopnout balon na polovině hřiště trefil Yusufa, jenž se chopil míče a pelášil dopředu. Akci dále rozvinul průnikovou přihrávkou na rozběhnutého Drchala. Útočník Bohemky uvnitř velkého vápna vystřelil, ale Fendrich skvěle střelu vyrazil. K odraženému míči se hnal Yusuf, před nímž ovšem stihl Križan odvrátit balon na roh. Centr od rohového praporku Jihočeši dostali pryč od branky. Za pokutovým územím číhal Jánoš, který hlavou vracel hrací předmět zpět před branku. Na malém vápně tak trochu krkolomně zasahoval Fendrich, ale nakonec nohou balon zasáhl a dostal ho s pomocí spoluhráčů pryč.

Velká příležitost Klokanů se zrodila v pětadvacáté minutě. Hůlka hlavou přesunul hru doleva k Hybšovi. Zkušený levák ve službách Bohemians se rozhodl centrovat. Jeho nabídka byla sice tečována, ale právě díky teči míč skončil u Hrubého. Záložník s osmaosmdesátkou na zádech si v pokutovém území narazil s čerstvým Pleštilem, čímž se uvolnil do dobré střelecké pozice. Místo hledal u levé tyče, bohužel o centimetry minul cíl. V ofenzivě se devět minut před koncem první půle ozvali domácí. Čermák narýsoval přihrávku za záda obránců Bohemky, jíž si doběhl Šigut. Pravonohý univerzál centroval ihned na malé vápno, kde se k hlavičce dostal Adediran, ovšem síť rozvlnil jen z boční strany.

Do vedení mohli jít Klokani. Skákavý balon na pětadvacetimetrové vzdálenosti napálil Ristovski. Tento střelecký pokus by býval nebyl nebezpečný, jenže namísto cesty do zámezí se stočil přesně do prostoru, kde se ocitl Drchal. Ten si tak mohl balon přichystat do vynikající střelecké pozice, jenže přízemní rána prolétla kolem levé tyče pryč. První poločas tak skončil bez branek.

Osm minut po startu druhého dějství využili domácí nepřesnosti v kombinaci Klokanů na polovině hřiště pro úprk vstříc brance. Šigut postupoval s balonem vpřed, až ho předal Ogiomademu. Křídelník z Nigérie si ho nejdřív dal na pravou nohu, ale pak rychle zasekl na levou a ihned pálil. Do dráhy střely se ještě vložil Hybš, který ji srazil na roh. Na druhé straně se stříleným centrem z voleje prezentoval Pleštil, balon jen proletěl před brankou do zámezí.

Nedorozumnění mezi Hůlkou a Hrubým pak nabídlo zase šanci k rozvinutí akce Jihočechům. Záložník Marcel Čermák neodmítl nabíhajícího Šiguta, jemuž také nahrál. Halfbek v dresu Dynama se neukázal jako dobrý zakončovatel, když střílel slabě. Vybíhající Soukup si připsal další dobrý zákrok, kterým zlikvidoval velkou příležitost Českých Budějovic.

Klokani v průběhu druhé půle diktovali tempo hry, avšak ve finální fázi nebyli přesní. Když to nešlo uvnitř pokutového území, vyzkoušel Aleš Čermák střelu ze střední vzdálenosti. Jeho projektil ale letěl nad břevno. O pár minut později se proměnil do role přihrávajícího hráče. Zeman mu posunul míč a Čermák centrem na zadní tyč hledal Yusufa. Bahrajnský útočník už balon přeběhl, a tak po něm ještě natahoval patu, ale zasáhnout ho nedokázal.

Na Střeleckém ostrově tak diváci žádnou branku neviděli, oba celky si rozdělili po jednom bodu za remízu 0:0. Pro České Budějovice to je vůbec první bod v letošní sezoně.

Ohlasy

František Straka

SK Dynamo České Budějovice

Jsem rád za zisk bodu i čisté konto. Je pro nás důležité, že jsme se dokázali alespoň malinko odrazit z nepříjemné situace. Vážím si toho. Kluci zápas odmakali a celkem i plnili náš plán. Lituji neproměněné šance Samuela Šiguta, ovšem musíme být pokorní.

Jaroslav Veselý

Bohemians Praha 1905

Naplnil se předpokládaný scénář. Od porážky s Pardubicemi volí Dynamo hru z hlubokého bloku a hrají na rychlé protiútoky, případně standardní situace. Obranný val se nám bohužel nepovedlo dobýt. Ze šestnácti střel je jen jedna na branku, v čemž vidím hlavní důvod. Pokud netrefíte bránu, nedáváte ani šanci k nějakému odrazu. Pozitivum je alespoň ten získaný bod. Takové zápasy jsme tu dokázali i prohrát.

10:15 | B Tým