16.05.2025

Report

B tým vyhrál v Písku rozdílem třídy

Klokani šli na jihu Čech v prvním poločase do vedení gólem Mikudy. Krátce po přestávce vstřelil dvě branky Bartek, jimiž dal Pražanům klid do závěru. Ti dovedli utkání do vítězného konce i s čistým kontem.

Na jihu Čech se za B tým představil také brankář Tomáš Frühwald, v záloze vedle Jindřiška operoval Novák. V úvodu měli domácí k dispozici autové vhazování. Dlouhý aut proletěl mezi hráči až do sítě, ale míč nebyl tečován žádným hráčem, takže branka neplatila. Na druhé straně se k ráně ze střední vzdálenosti odhodlal Petrouš, míč však ukryl v rukavicích Lerch. Hráč se čtyřkou na zádech byl záhy v další šanci. Koval mu připravil míč do šance, avšak rána stopera Klokanů byla sražena těsně nad břevno. Po patnácti minutách šla Bohemka do vedení. Na středu hřiště se Koval ujal míče, udržel ho proti napadajícímu obránci a předal na levou stranu Bartkovi. Zkušený univerzál perfektním centrem našel Mikudu, který prudkou hlavičkou k levé tyči rozvlnil síť. V podání domácích pokoušel střelecké štěstí Voráček, jehož tvrdou ránu vyrazil Frühwald na roh. Vedení Pražanů mohl zvýšit Koval, když uháněl na branku, avšak Lerch jeho střelu výborně zlikvidoval. Pět minut před pauzou napřáhl za šestnáctkou ke střele Novák. Prudká rána letěla pod břevno, kde reflexivně zasáhl Lerch.

Na začátku druhého dějství se do palebné pozice uvnitř pokutového území se dostal Belej, nadvakrát míč ukryl v rukavicích Frühwald. Na druhé straně udeřila Bohemka. Dlouhý pas Janovského prodloužil Liška efektní patičkou Kovalovi. Ukrajinský forvard přihrál proti noze Bartkovi, který technickou střelou k pravé tyči podruhé rozvlnil síť písecké branky. Záhy Liška individuálně přešel přes obránce, nahrál pod sebe před branku. Na zadní tyči šel obětavě do skluzu Bartek, který prostřelil Lercha. Nemuselo zůstat pouze u tří branek. Salačův parádní centr se pokoušel Pomahač usměrnit do sítě patičkou, bohužel branku přestřelil. Poté Salač hledal přihrávkou spoluhráče, avšak žádný z hráčů v černém se k míči nedostal. V závěru mířil Pomahač sám na posledního bránícího hráče, jenže do odkryté branky nadvakrát míč neprocpal. Pozorná defenziva se spolehlivým Frühwaldem v zádech dokázala odolat centrům domácích, a tak po závěrečném hvizdu sudího Nenadála mohli slavit tři body i čisté konto.

Sestřih