16.05.2024

Report

Bohemka potrestána za špatný výkon ve druhé půli

Tři údery Slezanů po přestávce znamenají další ztrátu pro Bohemians.

Do zápasu s Karvinou provedl trenérský štáb Klokanů změnu v bráně. Poprvé od únorového zranění se v ní představil Reichl. Vykartovaného Hybše nahradil ve stoperské trojici Shejbal. V útoku dostal příležitost Huf, střelec vyrovnávací branky z duelu s Jabloncem. Od začátku nastoupil i Matoušek. Právě rychlý křídelník se postaral o první vzruch na stadionu. Poblíž rohového praporku svedl souboj s Boháčem. jako vítěz nakonec vzešel z tohoto dua karvinský záložník, jenž získal odkop od branky.

Zanedlouho se do útoku řítil Huf. Ve svém druhém startu v základní jedenáctce si navedl míč na levou nohu, zakončení mu však znemožnil Moses. Následně ještě pálil zpoza šestnáctky Matoušek, ale jeho dělovku schytal pouze Ristovski. Útočník ze Severní Makedonie měl velkou šanci později. Beran se na polovině hřiště šikovně prosmýkl mezi dvěma protihráči, a tak mohl vysunout dopředu Hufa. Ten se chopil šance zaútočit, když unikl po levé straně, až v pokutovém území nabil pod sebe Ristovskimu, který pálil z vynikající pozice, bohužel pouze do břevna.


Bohemians - Karviná 1:3 (1:0)
Matoušek přidal i gólovou situaci, ačkoliv se také vymykala očekávaným brankám. Křídelník Zelenobílých napadal Fleišmana, jenž si chtěl pomoc přihrávkou s vlastním brankářem. Zkušený zadák nedal přihrávce dostatečnou razanci, Matoušek ji stihl doběhnout ještě před karvinským gólmanem, jehož dokázal prostřelit.
Po třiceti minutách hry vyrazili Slezané do rychlého protiútoku. Vedl ho Ezeh a vysunul Regáliho. Slovenský hroťák chtěl obejít Reichla, brankář Klokanů ale skvěle vyběhl a v poslední možné chvíli stihl balon vypíchnout od kopaček karvinského útočníka. Na druhé straně napřáhl k ráně z dobrých třiceti metrů Ristovski, avšak ani tentokrát mu pšenka nekvetla. Nádherná rána orazítkovala pouze levou tyč branky Karviné. Do útrob stadionu odcházely oba týmy za těsného vedení Pražanů.
Hned po poločasové pauze se pod hodinami znovu rozvlnila síť, nyní už ke smutku přihlížejících fanoušků. Při ofenzivní akci hostů si totiž uvnitř šestnáctky navedl míč na pravou nohu Mikuš a křížnou ránou rozvlnil síť v místě, kam v prvním poločase mířil i Matoušek, a bylo srovnáno.
Jen o chvilku později viděli diváci obří šanci hostů. Ezeh dobře prodloužil míč za sebe pro Regáliho, který už upaloval sám na branku. Na hranici velkého vápna vyběhl Reichl, který ránu mířící podél jeho levé ruky skvěle nohou zneškodnil.
Vzápětí si strážce branky Zelenobílých vybral slabší chvilku. Mikuš centroval zprava před branku. Pro míč si vyběhl Reichl a chtěl ho vyboxovat pryč, jenže ho nešťastně tečoval za sebe do malého vápna, kam vtrhl v plném běhu Budínský. Bývalý Klokan už měl před sebou jednoduchou práci, hlavou trkl míč do opuštěné branky a Karvinou poslal do vedení.
Nemuselo zůstat pouze u těsného náskoku Slezanů. Krátce po dvojitém střídání v sestavě Bohemky vysunul Budínský do šestnáctky Ezeha. Nigerijský útočník ihned hledal centrem Regáliho, avšak ten pálil v jasné pozici nad branku. Zelenobílé tlačil čas a do hry přišli i další útočníci, jmenovitě Kozák s Puškáčem. První jmenovaný se po chvilce pobytu na hrací ploše uvolnil kličkou ke střele, jež byla zablokována. Naopak do rychlého protiútoku vyrazili hosté. Zodpovědným návratem se prezentoval Mužík, který dohnal unikajícího Mikuše, čímž zažehnal hrozící nebezpečí.


Deset minut před koncem měli Klokani blizoučko ke srovnání. Nákop Kadlece z poloviny hřiště prodloužil Necid za sebe na Hufa. Útočník s devětadvacítkou na zádech pálil z úhlu levou nohou na zadní tyč, skvělý zákrok vytáhl brankář Ciupa, jemuž se povedlo nepříjemnou ránu zlikvidovat. Na opačné straně pro změnu unikal střídající Akinyemi. Svou střelu směřoval po zemi k levé tyči, avšak Reichl se překonat nenechal.
Od nervózního závěru se Slezané přece jen uchránili. Akinyemi podržel míč na hranici pokutového území, aby přihrál nabíhajícímu Mikušovi. Halfbek ve službách Slezanů přesnou přízemní přihrávkou přesunul balon k čerstvému Čavošovi, jenž zblízka rozvlnil síť a Karviná si odvezla z Ďolíčku poprvé v historii tři body.
Hodnocení trenéra Jaroslava Veselého: „Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme hosty přehrávali, trefili břevno i tyč a několik dalších příležitostí se nám nepodařilo dobře dohrát. Do druhé půle jsme vstoupili katastrofálně a během šesti minut ztratili vedení. Zbytek zápasu ukázal, jak je pro nás složité vytváření šancí a střílení branek. Chci se fanouškům za náš výkon omluvit. Když si necháte dát takhle hloupé góly, nakopnete tím jakýkoliv tým. Karviná podávala dobré výkony a teď se jí to možná vrátilo. My ale měli v první půli velký tlak, ale nemůžete z něj dát jen jeden gól."

Ohlasy

Jaroslav Veselý

Bohemians Praha 1905

„Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme hosty přehrávali, trefili břevno i tyč a několik dalších příležitostí se nám nepodařilo dobře dohrát. Do druhé půle jsme vstoupili katastrofálně a během šesti minut ztratili vedení. Zbytek zápasu ukázal, jak je pro nás složité vytváření šancí a střílení branek. Chci se fanouškům za náš výkon omluvit. Když si necháte dát takhle hloupé góly, nakopnete tím jakýkoliv tým. Karviná podávala dobré výkony a teď se jí to možná vrátilo. My ale měli v první půli velký tlak, ale nemůžete z něj dát jen jeden gól."