Úvodní foto

24.05.2014

Ostatní

Tour de club v Březiněvsi

Hráči Budínský, Cseh, Růžička a Šmíd se zapojili do akce PFS.<br />

Projekt Tour de club měl svou další zastávku v krásném areálu TJ Březiněves. Co nejvíce ze svého know how se tamním trenérům a mladým fotbalistům snažili předat trenéři z prvoligové Bohemky. Velkým zpestřením pro březiněvské naděje byla účast čtyř prvoligových fotbalistů z vršovického Ďolíčku.

Již podruhé se nyní na jaře Pražskému fotbalovému svazu podařilo prostřednictvím projektu Tour de club propojit profesionální a výkonnostní fotbal. Do projektu se stejně jako na podzim zapojil klub Bohemians Praha 1905, jehož mládežničtí trenéři vedli trénink mladých talentů hájících barvy TJ Březiněves.

Hráči ve dvou tréninkových skupinách absolvovali intenzivní hodinový trénink, při kterém si vyzkoušeli mnoho moderních cvičení, které dosud neznali. S o to větším nasazením však trénovali a s maximální pozorností a důsledností se snažili plnit pokyny trenérů z Bohemky. Velký zájem o trénink měli i tamní trenéři, kteří celé akci přihlíželi a snažili se od profesionálních trenérů přiučit moderním trendům.

Projekt Tour de Club nám přináší samá pozitiva. Díky tréninku pod vedením Bohemians Praha 1905 jsme objevili mnoho nových tréninkových prvků, které jsme neznali vůbec. Všechna cvičení jsou neustále v pohybu a hráči jsou maximálně s balónem. Navíc pro naše trenéry je to velká zkušenost. Kde jinde získávat vědomosti než od těch nejzkušenějších, formou tréninkové ukázky?“ zhodnotil návštěvu z Ďolíčku Miloš Vilímek, trenér starších žáků Březiněvse.

Projekt Tour de Club v Bohemce jedině vítáme. Už jsme se jej jednou zúčastnili na podzim v Uhříněvsi a potěšilo nás, že jsme se nyní mohli vydat do Březiněvse, kde mají krásný areál. Díky myšlence propojení profesionálních klubů s menšími se mohou třeba i v budoucnu zdejší hráči objevit v dresu Bohemky,“ se pozitivně o projektu vyjádřil Michal Vychodil, šéftrenér žákovských kategorií Bohemians Praha 1905.

Pro všechny účastníky akce byla zpestřením účast čtyř hráčů A týmu Bohemky Lukáše Budínského, Martina Cseha, Jana Růžičky a Michala Šmída, kteří se přímo zapojili do tréninku s mladými fotbalisty. „Je úžasné, že si naši hráči mohou zatrénovat s prvoligovými fotbalisty. Pro ně je to motivace a je vidět, že mají úplně jiné nasazení než při normálních trénincích,“ dodal Vilímek.

Tato myšlenka má jednoznačný přínos zejména pro místní klub, avšak i pro nás pro hráče je to zajímavé se podívat do prostředí tréninku mládeže menšího klubu. Určitě je to ku prospěchu věci. Je vidět, že zde mají šikovné kluky. Já jim držím palce, aby jim to šlo stále lépe,“ okomentoval akci Michal Šmíd, obránce Bohemians Praha 1905.