Úvodní foto

04.11.2023

Ostatní

Bohemka derby na Spartě prohrála

Klokani dlouho vzdorovali, ale nakonec z Letné odjíždějí bez bodů.

Pro derby na Letné musel udělat trenér Veselý několik změn. V brace absentujícího Jedlička nahradil Reichl, v záloze indisponovaného Jánoše s osmaosmdesátkou Hrubý a v útoku Beran s Hálou nastoupili v trojúhleníku pod útočníkem Prekopem. V desáté minutě ohrozili domácí branku Klokani. Záložník Hrubý si narazil míč s Beranem a tvrdě vypálil, ovšem Vindahl ránu ukryl v rukavicích. na druhé straně Kairinen uvolnil do šance Kuchtu. Útočník domácích si míč připravil na střelu, ovšem v poslední možné chvíli ji zablokoval Hůlka na roh. Z něj plynulo ohrožení branky, ale Vitíkovu hlavičku Reichl vyrazil. Následoval další roh, ze kterého se do zakončení dostal Sorensen, avšak Reichl situaci uklidnil klidným zákrokem. Naútočné polovině o sobě dal vědět Prekop, který si dělal prostor v šestnáctce, ale střelu obranný blok Sparty k brance nepustil.

Po přestávce vyrazil na útočnou polovinu stoper Hybš. Svůj výlet zakončil ránou zpoza velkého vápna. Vindahl si však poradil. Sparta pak po faulu na Kairinena měla k dispozici přímý kop ze vzdálenosti dvaceti metrů od branky, ale Laciho ránu zablokovala hráčská zeď. Po hodině hry v šestnáctce Klokanů upadl Kuchta po souboji s Hybšem. Sudí Radina po chvilce váhání nařídil penaltu. Ujal se jí Birmančević, jehož střela k pravé tyči znamenala vedení Letenských. Šance se dočkali i Bohemians na centr do šestnáctky si nabíhali Prekop s Puškáčem, ale druhého jmenovaného tísnil Panák, který se štěstím odvrátil nebezpečí. Deset minut před koncem však Birmančević chytře prostrčil balon Sadílkovi, jehož křížná střela znamenala navýšení vedení Sparty.

AC SPARTA PRAHA - BOHEMIANS PRAHA 1905 2:0 (0:0)
Letná • sobota 04.11.2023 • 18:00 • 14. kolo F:L

Branky: 68. Birmančević z penalty, 81. Sadílek
Rozhodčí: Radina - Nádvorník, Machač
ŽK: Birmančević, Friis (asistent trenéra), Wiesner, Sorensen - Prekop, Shejbal, Köstl
Diváci: 17 411

AC Sparta Praha:
Vindahl - Vitík, Panák, Sorensen - Wiesner, Kairinen, Laci (72. Sadílek), Zelený (60. Pešek) - Karabec (60. Ševčík), Birmančević (82. Haraslín) - Kuchta (72. Olatunji)
Trenér: Brian Priske

Bohemians Praha 1905:
Reichl - Hůlka, Vondra (36. Křapka), Hybš - Köstl, Hrubý, Smrž (90+3. Jindřišek), Dostál (76. Shejbal) - Beran (76. Puškáč), Hála - Prekop (90+3. Mužík)
Trenér: Jaroslav Veselý