08.07.2024

Report

S Napredakem Bohemians jen remizovali

Klokani ve druhém utkání změřili síly se srbským FK Napredak Kruševac. Po rychlých gólech v úvodu zápasu se zrodila remíza 1:1.

Do druhého utkání nastoupili Bohemians opět v černozelené kombinaci dresů. Kruševac, který nahradil původně naplánovanou Lokomotivu Záhřeb, hrál v bílém. V základní sestavě sice byl Jindřišek, ale i z pokladních důvodů navlékl kapitánskou pásku Zeman. Do branky se od začátku postavil Soukup.

Utkání sotva začalo a Bohemka se mohla radovat. Dostál ve třetí minutě ukázkově zavřel zadní tyč a poslal svůj tým do vedení. To ovšem netrvalo zbytečně dlouho. Po pěti minutách hry se dostal k zakončení i Napredak a střela Obradoviće zamířila k levé tyči mimo dosah Soukupových rukavic, rozvlnila síť za brankářem Klokanů a bylo srovnáno - 1:1. Po čtvrt hodině hry našel krásně Hrubý za obranu nabíhajícího Zemana, který se snažil přehodit gólmana soupeře, ovšem s ním přehodil i branku. Po necelé půlhodině se k razantnímu zakončení u pravé tyče dostal opět Dostál, ovšem brankář Savić se tentokrát překonat nenechal. Zhruba o deset minut později napřáhl za vápnem Jindřišek, kterého opět skvěle vyhcytal gólman. Drchal následně dorážel jen do tyče, v každém případě byl lapem v ofsajdu a z dorážky by tak stejně gólovou radost nevytěžil. V poslední minutě první půle se řítil ještě sám na Soukupa Stoiljković, ale strážce zelenobílé svatyně vytasil skvělý zákrok a pravou hohou prudkou střelu vyrazil. Pár chvil na to rozhodčí Bezjak první poločas uzavřel hvizdem.

Do druhého poločasu poslali trenéři deset čerstvých fotbalistů včetně brankáře Valeše. Z původní jedenáctky zůstal jen střelec Dostál. Druhá půle nabídla několik menších závarů a šancí na obou stranách hrací plochy. Bohemka měla dvě velké šance ke skórování. Po hodině hry klokaní ofenziva předvedla ukázkový presink, ze kterého se do střelecké pozice dostal Yusuf. Jeho zakončení mířilo nad branku Čerepanů, jak se hráčům z města Kruševac přezdívá. Deset minut před koncem se probil za pevnou srbskou obranu Matoušek a svým pokusem rozvlnil sít u levé tyče. Ke smůle jeho spoluhráčů i několika fanoušků Bohemians na tribuně místního stadionu to ale byla pouze boční výplň brankového prostoru. Na výsledku utkání se už nic nezměnilo, a tak se Bohemians s Napredakem rozešli smírně po remíze 1:1.

Třetí přípravný zápas čeká Klokany ve středu 10. července ve Vídni, kde v Generali Areně vyzvou domácí Austrii. Vstup na utkání je zdarma.

Ohlasy

Stanislav Hejkal (asistent trenéra)

Měli jsme trochu strach z konfrontace se srbským týmem, ale Napredak hrál velmi organizovaně, kultivovaně a čistě. Celé utkání se vedlo ve férovém boji, za což jsem rád. Nemyslím si, že bychom se v naší lize s takto úpornou obranou setkávali. Pro nás je to dobrá zkušenost a musíme zapracovat na tom, abychom se do takovéto organizované obrany lépe dostávali.