Úvodní foto

01.02.2016

Ostatní

Tým DFB obsadil druhé místo na turnaji fanklubů

Milan Boubín ml. získal ocenění pro nejlepšího hráče turnaje

[[>0]]Po loňské zkušenosti s turnajem organizovaným rumburskou pobočkou fanklubu Sparty přijalo Družstvo fanoušků Bohemians i tento rok pozvání a poslední lednovou sobotu se tým zastupující DFB vydal v brzkých ranních hodinách na sever Čech.

Role vedoucího týmu a hlavního "bafuňáře" se ujal předseda DFB Luděk Provazník, který stejně jako v loňském roce oslovil partu fanoušků Bohemky scházející se již nějakou dobu pravidelně na Gutovce, aby tvořila základ týmu. Spolu s kustodem a náhradníkem Michalem "Packou" Páclem se po loňské zkušenosti postarali o posílení týmu o Milana Boubína mladšího a na soupisku týmu tak mohli zapsat sestavu: Ašky, Boubas, Charlie, Chelsea, Joža, re076, Šimi, Teme, Turkýňo, Teme a náhradník Packa.

Turnaj oproti loňskému roku doznal menších změn, letošního ročníku se zúčastnilo šest týmů, které se utkaly systémem každý s každým. Druhou větší změnou bylo přesunutí turnaje na zimní stadion v Rumburku, který momentálně funguje jako multifunkční hala pro míčové sporty. I bez ledové plochy nutilo zimní počasí hráče k rychlejšímu pohybu pro zahřátí ;-) Zbytek pravidel v podobě mírně modifikovaného futsalu zůstal a většina hráčů po loňské zkušenosti dobře věděla, do čeho jde.

V zahajovacím utkání celého turnaje čekal na tým DFB domácí fanklub Sparty. Bohemka se po úvodní oťukávané dostala do tlaku a hrálo se prakticky na jednu branku, z šancí se však ujal jen dobře rozehraný rohový kop. Soupeř dokázal jednu z mála chyb krátce před koncem potrestat a hráči v zelenobílém již nestihli vrátit vedení na svou stranu. Výsledek 1:1 s obhájcem loňského vítězství by asi většina před začátkem turnaje brala, ale vzhledem k průběhu zápasu šlo o ztrátu.

Další odehrané zápasy ostatních týmů naznačily, že hned v druhém utkání turnaje čeká Bohemku zřejmě nejsilnější soupeř, pražská Dukla. Zápas začal tlakem Dukly, která se svou nejsilnější čtveřicí ovládla úvodní minuty, ale po prostřídání se dostali do hry "klokani" a dokázali být oproti prvnímu zápasu i efektivní. Vedení 2:0 sice zdramatizovala snižující branka soupeře, ale třetí gól do sítě Dukly přes polovinu hřiště v závěrečných minutách uklidnil hru Bohemky a pozorná obrana spolu s výtečným gólmanem již další komplikace nepřipustili.

Teplický fanklub se na letošní ročník posílil o několik kvalitních hráčů. Bohemce tak stál v cestě za dalšími body zarputilý soupeř, který dokázal dvakrát snížit dvoubrankové vedení Bohemky. Až do závěrečného hvizdu se museli mít "klokani" na pozoru, vedení 3:2 udrželi a zařadili se mezi aspiranty na medailové umístění.

Zhuštěný zápasový program oproti úvodu turnaje jakoby si vybral svou daň v zápase s fanklubem vršovického souseda ze Slavie. Bohemka vzhledem k předchozím výsledkům šla do zápasu sice jako favorit, ale hráči v zelenobílém ztratili předchozí lehkost a toporná snaha příliš šancí na góly nepřinesla. Sešívaní minutu před koncem potrestali chybu ve středu hřiště a Bohemka odevzdala všechny tři body. Situace v tabulce se před odpoledním blokem zápasů pěkně zamíchala a tým DFB neměl jisté medailové umístění.

[[>1]]Už první popolední zápas "klokanům" nahrál a vítězství v posledním utkání turnaje nad Příbramí jim zaručovalo umístění "na bedně". Příbramský fanklub nezískal v dosavadním průběhu turnaje ani bod, Bohemka navíc vstoupila do utkání dvěma brankami, ale několik slabších momentů dostalo příbramské hráče do hry. Nejdříve snížili a jen o pár vteřin později neproměnili jasnou gólovou šanci ve dvou sami před gólmanem. Ještě dvě minuty před koncem utkání držela Bohemka těsné jednobrankové vedení, ale krize vzala za své a tři branky do sítě soupeře rozhodly o jasném vítězství 5:1.

Výsledek posledních dvou zápasů turnaje rozhodovalo o konečném umístění týmu DFB. V derby fanklubů pražských "S" ztratila Slavia po remíze výhodu vzájemného zápasu s Bohemkou a bylo jasné, že "klokani" obsadí nejhůře druhé místo. Případná remíza nebo prohra fanklubu Dukly s teplickými fanoušky by poslala Bohemku do čela, ale v posledním utkání turnaje Dukla svou kvalitu potvrdila a severočeský tým porazila.

Kromě konečného druhého umístění se tým fanoušků Bohemians dočkal podobně jako v loňském ročníku individuálního ocenění. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Milan Boubín mladší, který byl s pěti brankami zároveň nejlepším střelcem "klokanů".


ZÁPASY BOHEMIANS

Bohemians - Sparta 1:1
Bohemians - Dukla 3:1
Bohemians - Teplice 3:2
Bohemians - Slavia 0:1
Bohemians - Příbram 5:1

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

1. Dukla - 12 b.
2. Bohemians - 10 b.
3. Slavia - 8 b.
4. Teplice - 7 b.
5. Sparta - 5 b.
6. Příbram - 0 b.

STŘELCI BOHEMIANS

Boubas - 5 gólů
Joža - 3 góly
Šimi - 3 góly
Charlie - 1 gól