Úvodní foto

20.09.2017

Ostatní

Hašek: Musíme se dívat směrem k dalšímu zápasu

Pohárové utkání hodnotí trenér Martin Hašek.

Do řídce osazené místnosti novinářů přišel po dlouhém pohárovém zápase kouč Bohemians Martin Hašek.

Filip Hašek nás měl na lopatě už v devadesáté minutě, když zahrával přímý kop. Darebně jsme ztratili míč na polovině hřiště a akci jsme zastavili faulem. Nejdříve jsem myslel, že je to gól. Nakonec balón nějak zaplaval a skončil mimo,“ okomentoval trenér situaci z poslední minuty základní hrací doby.

Byl ovšem rád, že se Filip přímo nezúčastnil penaltového rozstřelu: “Alespoň že nešel na penaltu a nezatloukl nějaký hřebíček do rakve. Bohužel to za něj udělal Martin Hašek, který na penaltu šel. Ačkoliv byl v této činnosti za tu dobu, co to trénujeme, nejlepší, tak dnes selhal. Nebyl v tom sám. Byl s ním v tom i Urdinov a ve finále Hůlka. Pokud tři hráči nepromění penaltu, tak můžeme těžko v penaltovém souboji vyhrát.

Vlašim ho ovšem přesvědčila v jeho představách: “Viděli jste na vlastní oči, jak je to rychlé mužstvo. Spousta hráčů má velké rychlostní schopnosti. V podstatě se dá i říci, že jsou v průměru rychlejší než my. Při rychlých protiútocích to bylo znát. Jsou mladí, proto spoustu těch brejků nedotáhli. My si dokázali vytvořit šance hrou do zformované obrany. Neproměnili jsme ale ani ty největší. Pro nezaujatého diváka mohl být zápas docela líbivý, ale pro fanouška Bohemky zase hořký.“

"Pohár jsme brali se vší vážností. Sice nastoupila jiná sestava, ale tím to nechci omlouvat. Jsou to hráči Bohemians. Té základní jedenáctce jsme věřili, chtěli jsme postoupit. Šli jsme do toho s tím, že chceme pohár vyhrát. Naposledy byla ve finále druholigová Opava a Zlín. Přitom Zlín nepatří mezi špičková mužstva. Dnes hrají Evropskou ligu, otevřeli si úplně nové obzory,“ poukázal na nesplněný pohárový cíl.

V kabině jsem řekl, že se hraje na postup. My jsme samozřejmě chtěli vyhrát jasným rozdílem. Ale musíte počítat s tím, co chce soupeř. Máme čtyři dny, abychom se připravili na další zápas a ten uplynulý nechali být,“ přiblížil své pokyny směrem k hráčům na následující dny.