Ostatní

Autor:

Roman Enderst

Čtvrté místo na Víkendu šampionů

Zápas o třetí místo se Žilinou vyzněl výsledkově jednoznačně pro úřadujícího slovenského mistra, kterému Bohemka podlehla 3:6. Klokany po celý zápas i za stavu 0:5 hnalo vpřed skvělé publikum a ke konci druhého poločasu se fanoušci zelenobílých barev mohli radovat&nbsp;z branek v žilinské brance. Bohemka obsadila na turnaji &nbsp;konečné čtvrté místo. <strong>Aktualizováno,</strong> Radek Sňozík byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Zbyněk Busta nechal v zápase o třetí místo na lavičce několik opor a dal šanci širšímu kádru, bohužel Bohemce nevyšel vstup do utkání, již ve druhé minutě poslal Jež do vedení Žilinu a Klokani na turnaji poprvé prohrávali. Žilina byla prakticky po celý první poločas lepším týmem, branky přidali Lietava a Jež a po prvním půli vedl slovenský mistr již 3:0. Když Jež a Štyvar přidali branky v 18., resp. ve 20. minutě další góly, bylo rozhodnuto. První branka Bohemky přišla až ve 21: minutě z kopačky Lukáše Marka, ale už ve 22. minutě na rozdíl pěti branek zvýšil Pečálka. Bohemka neměla na obrat dostatek času, ve 27. minutě korigoval Jan Růžička a ve 29. minutě se trefil Michal Polodna. Bohemka podlehla Žilině 3:6 a při obhajobě loňského vítězství skončila pod stupni vítězů.

Bohemians 1905 - MŠK Žilina 3:6 (0:3)
Branky: 21. Marek, 27. Růžička, 29. Polodna - 2. a 18. Jež, 11. Lietava, 14. Belák, 20. Štyvar, 22. Pečálka